کارگاههای پرورش مهارت زندگی

کودکان ما به زودی وارد جامعه بزرگی خواهند شد که به سرعت رو به رشد بوده و با فرصت ها و تهدید های بسیاری نیز همراه است.بچه ها نیاز دارند بیشتر از همیشه برای زندگی در چنین جوامعی آماده بشن.لذا لزوم پرورش مهارت های زندگی و اجتماعی برای آنها بر هیچ کس پوشیده نیست.

 سازمان بهداشت جهانی در برنامه مهارت‌های زندگی که در سال 1993 معرفی نمود، ده مهارت را به‌عنوان مهارت‌های زندگی اصلی معرفی نمود. این ده مهارت از سوی یونیسف و یونسکو نیز به‌عنوان مهارت‌های زندگی اصلی شناخته شده‌اند. مهارت تصمیم‌گیری، مهارت حل مسئله، مهارت تفکر خلاق، مهارت تفکر نقاد، توانایی برقراری ارتباط موثر، مهارت ایجاد و حفظ روابط بین‌فردی، خودآگاهی ، مهارت همدلی کردن، مهارت مقابله با هیجان‌ها و مهارت مقابله با استرس، سرفصل‌های ده مهارتی است که از سوی این مراکز به عنوان مهارت‌های اصلی زندگی معرفی شده‌اند.

کارگاههای ما با هدف پرورش مهارتهای زندگی و اجتماعی کودکان و نوجوانان طراحی می شود تا در حین بازی و فعالیتهای آزاد و خودانگیخته ی خود ،فرصتی داشته باشن تا با توانایی جسمی و روحی خود بیشتر آشنا شوند و مدیریت رفتار و عملکردشان را بر عهده بگیرند.

بهترین زمان برای پرورش این مهارت ها دوران کودکی است و یکی از مهم ترین ابزارهای آن بازی است. بیاییم کودکانمان را از حق بازی کردن محروم نکنیم.

✏️کارگاههای ویژه پرورش مهارت های زندگی و اجتماعی با رویکرد بازی
📞۰۹۳۶۱۶۱۵۰۸۵

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *